Mail Hostingi Nedir? Mail Hosting Ne İşe Yarar?

Mail hosting nedir? Mail hosting sayesinde, hosting hizmeti alan kullanıcıların e-posta hesaplarını barındırabilirler. Peki mail hosting paketi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Sizler için bu sorunun cevabını derledik.

Mail hosting hizmeti ve normal hosting hizmetini birbirinden ayıran en önemli ve büyük özellik sadece mail amacı ile kullanılmasıdır. Hosting ve mail hosting nedir diye merak ediyorsanız, Hosting web sitenizin verilerinin depolandığı barındırma hizmeti iken, mail hosting ise kurumsal firmaların kendi siteleri üzerinden şirket içi yazışmalar yada kurumsal yazışmalar için kullandıkları e-posta hesaplarının depolanması için sunulan barındırma hizmetidir.

Mail Hosting’in Kullanım Amacı Nedir?

Ülkece zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmadığımız bugünlerde mail hosting paketleri kurumlar tarafından oldukça önem kazandı. Evde çalışmaların artmasıyla beraber web sitelerinin kullanımı arttığında e-posta kullanımı da yaygınlaştı. İsimtescil gibi hosting firmalarından aldığınız barındırma hizmeti ile beraber müşterilerine web sitelerine bağlı olarak mail hosting hizmeti de vermektedir.

Kurumsal firmalar genellikle mail hosting hizmeti ile aldıkları zaman e-posta adresleri sayesinde firma içerisin de bilgi akışı, mail gönderimi, evrak paylaşımı, yeni duyuruları, istek, şikayet veya diğer tüm konu başlıklarını için de kullanılmaktadır. Ancak alınan bu hizmet sadece şirket için olup toplu gönderimler için kullanılamaz.

Newbie

Bu makale WHO-İS.COM.TR tarafından paylaşıldı.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam dengesi kullanımdan kaldırılıyor (Listeyi aç) (0unumları s)

Hosting ve SEO İlişkisi Neden Önemli